Placements 2019-20

Placement Records 2019-2020:

Sr. No. Image Name Of Student Department Company Name
1 Shubham Lalaso Kenjale Shubham Lalaso Kenjale Electronics Engineering Flash Electronics Pune
2 Shivprasad Nitin Shrisat Shivprasad Nitin Shrisat Electronics Engineering Flash Electronics Pune
3 Akshay Subhash Jadhav Akshay Subhash Jadhav Electronics Engineering Flash Electronics Pune
4 Chaityana shrikant  Bhagwat Chaityana shrikant Bhagwat Electronics Engineering Flash Electronics Pune
5 Akash Malinath Kharat Akash Malinath Kharat Electronics Engineering Flash Electronics Pune
6 Kripal Sunil Bansode Kripal Sunil Bansode Electronics Engineering Flash Electronics Pune
7 Nitin Bhujbal Nitin Bhujbal Mechanical Engineering Kalyani Techno
8 Sahil Patel Sahil Patel Mechanical Engineering PARI Industries
9 Ashwini Pandurang Nawadkar Ashwini Pandurang Nawadkar Mechanical Engineering RONCH Polymers
10 Dinesh Vijay Katkar  Dinesh Vijay Katkar  Mechanical Engineering RONCH Polymers
11 Lakhan Aatmaram Dalavi Lakhan Aatmaram Dalavi Mechanical Engineering RONCH Polymers
12 Pooja Jayavant Lohar Pooja Jayavant Lohar Mechanical Engineering RONCH Polymers
13 Tushar Jalindar Patil  Tushar Jalindar Patil  Mechanical Engineering RONCH Polymers
14 Nikhil Nandkumar Sakhare Nikhil Nandkumar Sakhare Mechanical Engineering RONCH Polymers
15 Suraj Dattatray Shinde Suraj Dattatray Shinde Mechanical Engineering RONCH Polymers
16 Onkar Uday Veer Onkar Uday Veer Mechanical Engineering RONCH Polymers
17 Tejas Ashok Thorat Tejas Ashok Thorat Mechanical Engineering RONCH Polymers
18 Usamah Uzair Shaikh Usamah Uzair Shaikh Mechanical Engineering RONCH Polymers
19 Akash Annappa Hadapad Akash Annappa Hadapad Mechanical Engineering RONCH Polymers
20 Prajwal Deepak Patil Prajwal Deepak Patil Mechanical Engineering RONCH Polymers
21 Parag Dattatray Jirange Parag Dattatray Jirange Mechanical Engineering RONCH Polymers
22 Pranav Ghanashyam Pawar Pranav Ghanashyam Pawar Mechanical Engineering RONCH Polymers
23 Omkar Manohar Mane Omkar Manohar Mane Mechanical Engineering RONCH Polymers
24 Jeet Kishor Shende Jeet Kishor Shende Mechanical Engineering RONCH Polymers
25 Pranali Shantaram parte Pranali Shantaram parte Electronics Engineering RONCH Polymers
26 Monika Uddhav Pawar Monika Uddhav Pawar Electronics Engineering RONCH Polymers
27 Ankita Tulshidas Deokar  Ankita Tulshidas Deokar  Electronics Engineering RONCH Polymers
28 Seema Balu Gorad Seema Balu Gorad Electronics Engineering RONCH Polymers
29 Komal Laxman jadhav Komal Laxman jadhav Computer Science and Engineering Mechatronics System Pvt. Ltd
30 Joyti Yewale Joyti Yewale Computer Science and Engineering Mechatronics System Pvt. Ltd
31 Megha Deshmukh Megha Deshmukh Computer Science and Engineering Wipro
32 Abhilash Pujari Abhilash Pujari Computer Science and Engineering BYJU'S
33 Kavari Sanjay Bhosale Kavari Sanjay Bhosale Computer Science and Engineering XL Dynamics System
34 Manjiri Vinayak Devale Manjiri Vinayak Devale Computer Science and Engineering DXC Technology
35 Shubham Chandrakant Pawar Shubham Chandrakant Pawar Electronics Engineering Grifeo
36 Atharva Abhimanyu Sable Atharva Abhimanyu Sable Electronics Engineering Grifeo
37 Dipali Dipak Kulkarni Dipali Dipak Kulkarni Electronics Engineering Grifeo
38 Nikita Sanjay Kanthe Nikita Sanjay Kanthe Mechanical Engineering Ronch Polymers, Grifeo
39 Akash Hulwan Akash Hulwan Civil Engineering Ekeeda, Knest Alufoo Pune
40 Rutuja Gole Rutuja Gole Computer Science and Engineering Capgemini
41 Abhishek Khatavkar Abhishek Khatavkar Computer Science and Engineering ACME Infovision System
42 Ankita Mane Ankita Mane Computer Science and Engineering ACME Infovision System
43 Rutuja Shinde Rutuja Shinde Computer Science and Engineering ACME Infovision System
44 Sonali Tarase Sonali Tarase Computer Science and Engineering Wipro
45 Divya Wadhwani Divya Wadhwani Computer Science and Engineering Capgemini
46 Amruta Arvind Langade Amruta Arvind Langade Computer Science and Engineering EQL Solution Pvt. Ltd Pune
47 Jaysing Landage Jaysing Landage Mechanical Engineering Cognizant
48 Shubham Pawar Shubham Pawar Electronics Engineering Cognizant
49 Komal Pharande Komal Pharande Electronics Engineering Capgemini, Cognizant
50 Anjali Pisal Anjali Pisal Computer Science and Engineering Cognizant
51 Shruti Nagpurkar Shruti Nagpurkar Computer Science and Engineering Cognizant
52 Aniket Yadav Aniket Yadav Computer Science and Engineering Topper Technology
53 Akshay Taralkar Akshay Taralkar Electronics Engineering Topper Technology
54 Gauri Swami Gauri Swami Computer Science and Engineering ezest, atos syntel
55 Shruti Korade Shruti Korade Computer Science and Engineering Infosys
56 Prachi Doshi Prachi Doshi Computer Science and Engineering Infosys
57 Chinmay Deshpande Chinmay Deshpande Computer Science and Engineering Infosys
58 Pranali Chavan Pranali Chavan Electronics Engineering Infosys
59 Pratiksha Magar Pratiksha Magar Computer Science and Engineering Infosys, Webtech Developer, Cognizant
60 Prajakta Shinde Prajakta Shinde Computer Science and Engineering Capgemini, atos Syntel, Cognizant
61 Saurabh Shelar Saurabh Shelar Computer Science and Engineering Zeus learning atos Syntel, Deqode
62 Snehal Pisal Snehal Pisal Computer Science and Engineering IBM, atos syntel
63  Pranali Phadtare Pranali Phadtare Computer Science and Engineering IBM, Mindtree, atos Syntel
64 Manish Laxman Agnani Manish Laxman Agnani Computer Science and Engineering Coditas, Infosys, Webtech Developer, Sankey Solution
65 Shivankur  Bharati Shivankur Bharati Electronics Engineering TCS
66 Pranali Phadatare Pranali Phadatare Computer Science and Engineering IBM
67 Shrusti  Ramesh Katkar Shrusti Ramesh Katkar Computer Science and Engineering TCS
68 Shruti  Nitin Salunkhe  Shruti Nitin Salunkhe Computer Science and Engineering TCS
69 Pooja Rajiv Shitole Pooja Rajiv Shitole Computer Science and Engineering TCS